Tydzien po wyjeździe z UK …

Mija właśnie tydzień od naszego wyjazdu z UK i jak na razie najgorsze zaskoczenie to pogoda… w UK upały a tutaj burze i temperatura iście wiosenna. Cóż nigdy nie chciałem przyjeżdżać na wakacje w Lipcu bo pogoda była kiepska, czekamy na Sierpien!

Kilka wizyt w różnych urzędach i musze powiedzieć że jestem pozytywnie zaskoczony… wszyscy bardzo pomocni a nawet jak się nie da to jednak się da… chyba minęły czasy kiedy pani za biurkiem miała zawsze racje, teraz ta sama pani chce nam pomóc!

Tak naprawde te kilka dni minęło na rozpakowywaniu ale udało sie spotkać z dyrektorem szkoły do ktorej pójda dzieci i kilka pozytywnych wieści – zajecia mniej wiecej od 8-14 wiec prawie 2 godziny każdego dnia wiecej dla dzieci. Dziecko ma osobistego opiekuna który bedzie im pomagał w razie potrzeby a nauczyciel ma dodatkowe godziny aby pomóc dzieciom jeśli maja jakieś zaleglości. Klasy do max 25 dzieci. Można umówić sie na spotkanie w poradni aby sprawdzili poziom angielskiego i jest możliwość nauki na wyższym poziomie.

Najważniejsze jest to że dzieci juz maja kilku kolegów z którymi bawia sie pod blokiem i nie musimy ich ciagle obserwować – zawsze jest jakaś mama która robi to za nas. Druga sprawa – dzieci same idą do sklepu kupić sobie lody itp… straszna frajda dla nich bo w UK nigdy byśmy ich samych nie puścili.

Jedyne co było troszke przygnebiajace to wizyta w Urzedzie Pracy… czułem sie zredukowany do poziomu podłogi – trzeba wszystko zaczynac od nowa…. ale to nic myślimy pozytywnie! Bedzie dobrze!

Advertisements

2 thoughts on “Tydzien po wyjeździe z UK …

  1. Myślcie pozytywnie, a napewno wszystko się ułoży jak najlepiej😊pozdrawiam i trzymam kciuki. Ps. My powrót na wakacje 2019roku. Nie mogę się juz doczekac😊

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s