Utilities… kiedy informować!

 

IMG_4205

Wyjeżdżamy… co teraz? jak i kiedy zamknać rachunki za dom?

1) Council Tax – można to zrobić z dużym wyprzedzeniem. Większość Councili udostepnia formę do wypełnienia on-line na ktorej piszemy kiedy się wyprowadzany i jeśli wiemy to kto po nas bierze odpowiedzialność za dom. Możemy napotkać trudności kiedy forma nie akceptuje zagranicznego “forwarding address”. W takim przypadku najlepiej zadzwonić i wytłumaczyć że wyjeżdżamy i moga korespondencje wysyłać na adres zagraniczny. Nie radziłbym dawać adresu kolegi w uk itp… bo znam przypadki kiedy mało inteligentny pracownik Council dodal nazwisko do rachunku na tym adresie i problem… Zostaje telefon lub email do Councilu…W większości przypadków Council tax płacimy do przodu więc najprowdobniej możemy spodziewać sie małego zwrotu.

2) Woda – jeśli nie mamy licznika to sprawa jest prosta albo przez formularz zgłoszeniowy na stronie dostawcy lub też mailem / telefonicznie informujemy kiedy sie wyprowadzamy i regulujemy zaległości. Jeśli mamy licznik to możemy poinformować dostawce o dniu wyprowadzki i podać im odczyty na ten dzien i nastepnie w dniu wyprowadzki podać im odczty końcowe.

3) Gaz prad… wystarczy zadzwonić tak z miesiac wcześniej i poonformować o naszych zamiarach i później w dzień wyjazdu podać im odczyty końcowe.

3) TV licence, ubezpieczenie domu… Jeśli zgłosimy wszystko okolo miesiaca wcześniej to damy im czas na przetwożenie informacji i wysłanie końcowych rachunków.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s