Wracamy do UK ….

Ale tylko na kilka dni, odwiedzić znajomych, rodzinę, kolegów ze szkoły. Pierwsza myśl po wylądowaniu: pustka… Kiedy przyjeżdżałem do Polski na wakacje czułem że coś głęboko w środku ciągnie mnie do tego miejsca a tutaj nic…

Pewnie że tęskniłem za miejscami wśród których żyliśmy przez tyle lat, ale jakoś nie odczuwałem jakiejś wielkiej radości z powodu tego że mogę do nich wrócić.

Bardziej cieszył fakt że mogę zobaczyć się z przyjaciółmi, rodziną czy ludźmi których gdzieś tam spotykałem po drodze do szkoły czy pracy.

Dla dzieci był to czas na spotkanie się z kolegami i koleżankami ze szkoły – było super ale po wszystkim usłyszeliśmy że fajnie było się z nimi zobaczyć z tym że oni już mają nowych przyjaciół i przyjaciółki. W ciągu 16 miesięcy udało im się to czego obawialiśmy się najbardziej – znaleźć super kolegów i koleżanki i chyba tak naprawdę zapomnieć o tych których znali z UK.

W ciągu tych kilku dni zacząłem zauważać rzeczy na które przez tyle lat nie zwracałem uwagi… szczególnie brud na ulicach, zaniedbane domy, ogródki o które nikt nie dba. Takie proste rzeczy a jednak teraz troszkę mnie drażniły.

I tak naprawdę jedynym pozytywem oprócz spotkania ludzi którzy są nam bliscy to zakupy ….. jest jeszcze kilka rzeczy których brakuje w PL a byliśmy do nich przyzwyczajeni żyjąc w UK

Powrót do UK na kilka dni fajny, być może jeszcze kiedyś to powtórzymy ale w głowie myśli typu: mam nadzieję że nigdy już nie będę musiał emigrować ….

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s